BH Securities a.s.

BH Securities a.s. je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a členem Burzy cenných papírů Praha a.s. Společnost byla založena v roce 1993 a je součástí holdingu PROXY – FINANCE, a.s. BH Securities a.s. patří mezi nejvýznamnější tuzemské nebankovní finanční subjekty. Díky svému dlouholetému podnikání společnost získala bohaté zkušenosti, důvěru zákazníků a vybudovala si pevnou pozici na českém kapitálovém trhu.

Společnost poskytuje komplexní služby na kapitálovém trhu pro institucionální investory i fyzické osoby. Hlavní aktivitou společnosti je obchodování s cennými papíry na vlastní i cizí účet v tuzemsku i zahraničí, obhospodařování zákaznických portfolií (správa aktiv), obchodování na úvěr, obchodování s finančními deriváty, primární emise dluhopisů a investičních certifikátů.

Pro účely kvalifikovaného a odborného rozhodování má BH Securities a.s. k dispozici tým odborníků s dlouholetými zkušenostmi v oblasti asset managementu a v oblasti investování do různých investičních nástrojů. BH Securities a.s. jako pověřený správce má nastaveny všechny interní procesy (včetně instituce investičního výboru) způsobem, který umožňuje efektivní výběr investic, sledování pozic v reálném čase a adekvátní řízení všech rizik s investováním spojených.

PROXY – FINANCE a.s.

PROXY – FINANCE a.s. je soukromá finanční skupina, která působí v České i Slovenské republice již od roku 1990. Historicky jako jedna z prvních společností zakládala soukromé finanční subjekty (leasingové společnosti, pojišťovny, penzijní fondy atp.).


Mezi příklady úspěšných projektů patří: Prvá slovenská investičná skupina a.s. (1990), leasingová společnost B.O.F., a.s. (1991), jeden z prvních obchodníků s cennými papíry BH Securities a.s. (1993), dále pak Penzijní fond JISTOTA (1994), ERGO životná poisťovňa, a.s. (1995).

Po roce 2000 začal postupný proces propojování dceřiných společností s mezinárodními finančními institucemi. Do penzijního fondu vstoupila ABN AMRO Bank N.V. (2000) a později Česká pojišťovna a.s. Do ERGO životná poisťovňa, a.s. vstoupila KBC GROUP/ČSOB (2002) a do Dôchodkovej správcovskej spoločnosti vstoupila ING pojišťovna a.s. (2005). Majoritní podíl leasingové společnosti B.O.F., a.s. získala VÚB, a.s. Bratislava (člen skupiny Banca Intesa, 2007).

V posledních letech se aktivity PROXY – FINANCE, a.s. zaměřily na koinvestice se zahraničními partnery do různorodých projektů, dále na financování restrukturalizace firem formou mezaninových půjček nebo podřízených úvěrů a na další transakce podporující financování specifických projektů.

AMISTA investiční společnost, a.s. je licencovanou investiční společností specializující se na strukturování, vytváření, obhospodařování a administraci fondů kvalifikovaných investorů, v současnosti spravuje 37 fondů s celkovým majetkem přesahujícím 36 mld. CZK. Společnost založila fond, který se na základě povolení ČNB ze dne 16. ledna 2007 stal prvním fondem kvalifikovaných investorů v České republice.

2015 © BH Securities a.s. | Podmínky použití

Více